Тихомир Иванов седми в Европа!

Плевенчанинът се представи достойно и завърши седми във финала в скока на височина

Тихомир Иванов се представи добре на финала на скока на височина на Европейското по лека атлетика в Цюрих. 20-годишният плевенчанин преодоля 226 сантиметра от втори опит и завърши на седмо място с равни показатели с италианците Марко Фасиноти и Джанмарко Тамбери.

Тихомир Иванов, който е балкански шампион през тази година, дебютира на континентален шампионат. Талантът започна на финала с 221 см, които премина от първи опит, след което се прави и с 226 см от второто си засилване. За възпитаника на Георги Гетов обаче последваха три фаула на 230 см. Така Иванов не успя да подобри личния си рекорд от 228 см.

За българина това беше дебют на голям форум при мъжете. Седмото място на плевенчанина е второто най-добро класиране на България на първенството в Цюрих до момента. На по-предна позиция се нареди единствено Ивет Лалова, която завърши пета във финала на 100 метра.