Спартак (Плевен) удари Етър пред близо 2000 зрители

Плевенчани сразиха Етър с 3:1 и са недостижими на върха

Спартак (Плевен) победи Етър с 3:1 и се откъсна на върха в Северозападната „В” група. Пред близо 2000 зрители на стадион "Плевен" двата тима изнесоха изключително качествен двубой и победата за домакините не дойде никак лесно.

Първият гол падна в 23-ата минута, когато Любомир Тодоров шутира от около 25 метра и топката неспасяемо се заби в долния десен ъгъл на Ивайло Петков.

След почивката гостите започнаха вихрено и след само минута игра успяха да изравнят. Байдаков напредна по дясното крило стреля, топката се удари в левия страничен стълб и при добавката Иван Петков с глава не сбърка за 1:1.

В 64-ата минута Любомир Тодоров отново изведе Спартак напред в резултата, а в 75-ата Анев събори Иванов в наказателното поле и реферът посочи бялата точка. Стефан Христо се разписа и направи резултата 3:1.

Спартак вече води с цели девет точки пред един от основните си конкуренти в групата Етър. В следващия десети кръг момчетата на Бойко Цветков ще гостуват на Партизан в Червен бряг.