Плевенчанка блести на Гран При по художествена гимнастика

Невяна Владинова с две четвърти и две пети места в Бърно

Плевенчанката Невяна Владинова, която е една от най-перспективните български състезателки по художествена гимнастика, се представи отлично на проведения през изминалия уикенд турнир от веригата Гран При в чешкия град Бърно, съобщава plevensport.eu.

Тя зае две четвърти и две пети места във финалите на отделните уреди, а също така се пребори и за петата позиция в многобоя със сбор от 67.400 точки. Победителка в многобоя в събота стана рускинята Маргарита Мамун със 74.100 точки.

Във финалите на отделните уреди Владинова получи четвърти оценки на обръч 17.150 точки и на топка - 17.150 точки. На бухалки и лента плевенчанката е пета съответно с оценки 16.850 и 16.900 точки. Както и в многобоя, златните медали на всичките четири уреда спечели рускинята Маргарита Мамун. Тя е първа на обръч с 18.450 точки, на топка с 18.450 точки, на бухалки с 18.300 точки и на лента с 18.900 точки.

Невяна Владинова е родена в Плевен, като започва да тренира художествена гимнастика на 6 години в родния си град. На 11-годишна възраст се мести да живее в София, където вече се подготвя в столичния клуб "Левски". Участвала е и има медали от редица републикански и международни турнири.