Плевенчанин триумфира на Национална купа по шахмат

Ново постижение записа 10-годишният състезател на СКШ "Плевен XXI" Валентин Митев

Ново постижение записа 10-годишният състезател на СКШ "Плевен XXI" Валентин Митев на проведената през този уикенд в Благоевград Купа на България "Васил Сотиров", съобщават от спортният клуб.

С 5 победи от 7 изиграни партии малкият плевенски шахматист спечели първото място в своята възрастова група и се нареди на осма позиция в целия турнир. Той показа класна игра и допусна само две загуби в турнира, и то от шахматисти, заели първо и второ място в крайното класиране.

Според регламента всички участници играха в общ турнир с отделно подреждане по възрастови групи. В надпреварата по класически шахмат, която бе организирана от ШК "Виктори" Благоевград, участваха общо 73 шахматисти от цялата страна на възраст от 8 до 20 години, сред които и състезатели от Гърция.

Да припомним, че Валентин беше на върха и на още две Национални купи през тази година - Купа "Ивис плюс" в София през януари и Купа "Търновска царица" във Велико Търново през май.