Без Спартак (Плевен) в турнира за Купата на България?

В тазгодишното издание на надпреварата ще се включат осем отбора

Отборът на Спартак (Плевен) е твърде вероятно да не вземе участие във финалите от турнира за Купата на България по баскетбол за мъже, пише plevensport.eu. Това стана ясно вчера, когато се състоя заседание на Управителния съвет на Българската федерация по баскетбол. На него беше решено в тазгодишното издание на надпреварата да се включат осем отбора. Всички участници в първенството при мъжете без последния в класирането ще спорят за трофея.

В момента на последна позиция е именно тимът на Спартак (Плевен), който е с актив от 11 загуби, а преди него в подреждането е Черноморец с баланс от 1 успех и 10 поражения. Турнирът при мъжете ще се проведе в периода от 19 до 22 февруари. В момента все още няма подадени оферти за домакинство, а крайният срок за изпращане на документите е 21 януари. Ако нито един клуб не прояви желание да приеме финалите, то изборът ще падне в ръцете на БФБ.