Пореден успех за Спартак, този път над Академик

Плевенчани надвиха свищовлии с 1:0 на терена в Коиловци

С попадение на тарана Стефан Христов Спартак (Плевен) надви Академик (Свищов) с 1:0 в поредната си контрола от началото на годината. В 71-ата минута голмайсторът на Северозападната "В" група бе изведен от Преслав Антонов и преодоля стражът на „студентите“ Димитър Пантев. Спарингът се проведе на терена в плевенското село Коиловци.

Получи се равностоен мач, като головите положения почти липсваха. След като поведоха спартаковци имаха още един голов шанс, но младият Преслав Антонов не го оползотвори. Гостите пък предпочетоха да обстрелват от далече вратата на съперника. Опасни удари отправиха Кристиян Тафраджийски, Добрин Петров, Тодор Тодоров и Мартин Методиев.

Плевенчани си осигуриха още един нов футболист – Станислав Георгиев (р.1995 г.). Пристигналият от Спартак (Варна) защитник влезе в игра през второто полувреме. В събота двата отбора ще играят пак, но в Свищов, пише "Спортал".