Първо поражение за Спартак в контролите

Дунав (Русе) би плевенчани в Коиловци

В контролна среща, играна в плевенското село Коиловци, Дунав (Русе) победи с 2:1 Спартак (Плевен). Лидерът на Североизточната "В" група постигна успеха с по-добра игра през второто полувреме и нанесе първо поражение на спартаклии от началото на подготовката им.

В средата на първата част голмайсторът на плевенчани и Северозападната "В" група – Стефан Христов прецизно насочи топката в горния десен ъгъл за 1:0. Секунди преди почивката капитанът на русенци Диян Димов се възползва от неразбирателство в плевенската защита и изравни. През втората част гостите бяха по-добри. На два пъти техни футболисти се измъкваха очи в очи с плевенския вратар, но не успяха да го надиграят. Това обаче се случи в 70-ата минута, когато Йордан Димитров получи топката в коридор и реализира за крайното 2:1.