Спартак удари и Ботев (Луковит)

Плевенчани надвиха противника с 2:1

Победа с 2:1 над гостуващия му Ботев (Луковит) записа плевенският Спартак в приятелски мач. Въпреки солидната селекция на гостите (четирима футболисти от Видима-Раковски) плевенчани ги надиграха тотално и дори можеха да бият доста по-изразително.

В 15-ата минута Любомир Иванов стреля в напречната греда, а Васил Шопов посрещна от воле върналата се на терена топка за 1:0. Последваха пропуски на Стефан Христов. Десетина минути преди почивката обаче равенството бе възстановено, пише Спортал. Живко Господинов повали съперник и съдията отсъди дузпа, която ветеранът Ангел Русев реализира за 1:1.

Любомир Иванов донесе победата на Спартак след перфектно изпълнен пряк свободен удар в 71-ата минута. До края Преслав Антонов се размина със стопроцентов гол във вратата на Ботев.