Спартак разби Ювентус на старта на полусезона

Плевенчани нанизаха шест гола в Малчика

Спартак (Плевен) стартира повече от успешно пролетния полусезон в Северозападната "В" група. Футболистите на Бойко Цветков разбиха в Малчика местния Ювентус с 6:1 в среща от 14-ия кръг на първенството, пише plevensport.eu.

Още до почивката спартаковци решиха мача, като само за три минути халфът Васил Шопов вкара два гола - в 26-ата и 28-ата. Първо Христо Кирев напредна по фланга, пусна успореден пас към Шопов, който засече топката и откри. Малко след това плевенчани спечелиха ъглов удар. След центрирането последва меле пред Ганчев, като в него най-съобразителен се оказа отново Шопов, който с удар от малкото наказателно поле удвои. В 43-ата минута Любомир Тодоров направи резултата класически - 3:0, след рейд отдясно и пас на Васко Шопов.

Отново Тодоров, Кирев и Иванов оформиха крайния резултат през втората част.Антонов бе точен за домакините.

В следващия 15-ти кръг тимът на Спартак ще посрещне в Плевен отбора на Павликени, като срещата ще се състои на 22 март (неделя) от 14.30 часа.