Плевенска шахматистка грабна златен медал на детския турнир по ускорен шах

Тя победи в 5 от изиграните 7 партии и изпревари с цяла точка своите конкурентки

Най-малката състезателка на СКШ "Плевен 21" Нора Рашева спечели златен медал при момичетата до 8 години на детския турнир по ускорен шах Купа "България Мол" - Литъл. Тя победи в 5 от изиграните 7 партии и изпревари с цяла точка своите конкурентки от София и Пловдив. Турнирът събра 45 малки шахматисти на възраст от 4 до 8 години. Те имаха за мислене само по 10 минути за цялата партия, информират от клуба на шахматистите.

Организаторите от Шахматен клуб "Елит" за пореден път вложиха голямо старание в проявата и бяха приготвили куп награди за победителите и изненади за всички. Турнирът бе спечелен от техния състезател Боян Рангелов, натрупал 6 точки. За първото си място той получи купа, златен медал и мобилен телефон.