Спартак (Плевен) се справи и с Левски /Снимки/

Плевенчани се наложиха с 2:0 като гости

Спартак (Плевен) се наложи с с 2:0 като гост над Левски от едноименния град в среща от 20-ия кръг на Северозапaдната "В" група.

Селекцията на треньора Бойко Цветков доминираше през цялото време, но пропусна да разгроми съперника. По този показател се „отличи“ Васил Шопов, който на три пъти излезе очи в очи с вратaря на домакините Иван Георгиев, но така и не успя да го преодолее. Заслуга за многобройните пропуски може би има ранния гол, който реализира Стефан Христов. В 5-ата минута той бе пласиран до гредата, където му подаде Шопов и голмайстoрът на групата откри резултата. След това Преслав Антонов и отново Христов пропуснаха да убият интригата.

След почивката доминацията на плевенчани продължи, но освен Шопов с попадение се разминаха още Пламен Илиев и Христо Кирев, пише "Спортал". Мачът отиваше към приключване когато Любомир Тодоров получи топката зад защитата и преодоля Иван Георгиев за крайното 2:0.