Лекоатлети от Червен бряг и Плевен се окичиха с медали от „Децата на София”

Над 800 деца мериха сили в различни дисциплини и възрастови групи в турнира

Златен медал за най-бързия бегач в страната – атлет №1 на Койнаре, Павел Танковски и още отличия получиха червенобрежките атлети от 11-то издание на турнира „Децата на София”.

На 25 април повече от 800 деца от цялата страна мериха сили в различни дисциплини и възрастови групи на Националния стадион “Васил Левски”. Млади атлети от сръбския град Ниш също се включиха в надпреварата и направиха състезанието международно. Въпреки голямата конкуренция, Павел Танковски – представител на КЛА „Спартак” – Койнаре, убедително спечели първото място в дисциплината на 800 метра при юношите младша възраст, финиширайки с време 2:10:6 минути. Неговият съотборник Стоян Стоянов пък зае 6-то място в дисциплината с време 2:17:5 минути. Павел Танковски бе обявен за най-добрия лекоатлет на Община Червен бряг за миналата година. Той има титла на 800 и 1500 метра в зала и на открито за момчета под 16 г., победител стана и на последните Национални лекоатлетически пробези в памет на Димитър Върбанов - Митето.

Червенобрежки състезател завоюва второ място при високия скок - Станимир Иванов от СКЛА „Спринт” - Червен бряг, със 165 см. При юношите златен медал грабна плевенчанина Габриел Владимиров, а червенобрежките скачачи заеха втората и третата позиция в класирането, съответно - Пламен Николов със 180 см и Николай Христов със 175 см. Уникалното тук беше, че до седмо място всички атлети бяха от СКЛА „Спартак”- Плевен и „Спринт” - Червен бряг. Цветомир Цанков от „Спринт” - Червен бряг се окичи със сребърния медал при юношите младша възраст в сектора за тласкане на гюле. Той запрати уреда в най-добрия си опит на разстояние 12.61 метра.

Следващият турнир "Децата на София" ще се проведе на 26 септември тази година, когато ще бъде и финалът на веригата "М-тел атлетика за младежи", съобщиха от местното управление.