Тереза Маринова стана посланик на "Отбор на надеждата"

Световното първенство за бездомни през 2015 г. в Амстердам ще се проведе през септември

Олимпийската шампионка Тереза Маринова стана посланик на футболния “Отбор на надеждата”. Нещо повече - тя ще изготви план за физическа подготовка на момчетата за участието им на световното първенство по футбол за бездомни през септември в Амстердам. След серия от 10 селекционни турнира ще бъдат избрани 8-те национали за мондиала. А те ще проведат и тренировки за кондиционна подготовка при Тереза Маринова.

"Чест е да бъда лице на този отбор. Готова съм да помагам за физическата подготовка, но и да отговарям на всеки въпрос. Да помогна предварително с каквото мога. После ще съм в агитката и ще стискам палци. Най-важното е да повярват в силите си. Всеки състезател преди всичко трябва да вярва в себе си", сподели именитата плевенчанка пред "24 часа".

Световното първенство за бездомни през 2015 г. в Амстердам ще се проведе между 12 и 19 септември. "Отбор на надеждата" постигна най-доброто си класиране миналата година в Чили, където завърши на 12-о място от 42 отбора.