Спартак загуби от Верея в Стара Загора

Дончо Атанасов донесе победата на старозагорския тим

Отборът на Верея се наложи с минималното 1:0 над Спартак (Плевен) и оглави класирането в "Б" група. Единственото попадение в двубоя отбеляза Дончо Атанасов, пише football24.bg.

Двата отбора изнесоха интересен мач пред 200 зрители на "Трейс Арена", като надмощие имаха домакините от Стара Загора, които контролираха изцяло събитията на терена през по-голямата част от двубоя и направиха доста пропуски пред вратата на Спартак.

Голът падна в 58-ата минута, когато Дончо Атанасов се пребори за една топка със защитник на плевенчани и отбеляза единственото попадение.

След втория кръг ФК Верея е на първо място в класирането с пълен актив от точки - 6. По толкова точки имат още Дунав, Поморие и Созопол, но те са с по-лоша голова разлика от старозагорския тим. Спартак е 6-ти с три точки и голова разлика 4:2.