Спартак (Плевен) изпусна точката в Созопол, отстъпи с 2:3

Плевенският тим записа трета загуба от началото на сезона

Созопол надви Спартак (Плевен) с 3:2 като домакин в среща от 7-ия кръг на "Б” група. Цветомир Тодоров изведе гостите напред в 15-ата минута, но още до почивката домакините направиха пълен обрат за 3:1. Отличи се Васил Калоянов с два гола и асистенция за попадението на Дани Хаджиев. 13 минути преди края Васил Шопов намали за плевенчани. Възпитаниците на Бойко Цветков и Роберт Петров можеше да измъкнат и точката, но гредата се оказа верен помощник на домакините след гола на Шопов.

Това бе трета загуба за Спартак от началото на сезона. И трите неуспеха са при гостуванията им, което явно ще се окаже ахилесовата пета на отбора. Плевенчани вече са на осмо място в класирането с актив от 10 точки.

В следващия кръг футболистите Бойко Цветков и Роберт Петров ще посрещнат на стадион "Плевен" отбора на Поморие. Двубоят е на 19 септември (събота) от 17 часа.