Спартак отстъпи на Левски след здрава битка на турнира в Пловдив

Плевенчани играха силно, но контузия на Савич доведе до затруднения

След много битка Спартак (Плевен) отстъпи на Левски 2014 с 83:100. Възпитаниците на Александър Дяковски отново играха добре и дори водеха до началото на последната част със 73 на 71. Милован Савич обаче си изкълчи глезена, което доведе до затруднения в играта на спартаклии в решителната четвърт.

Сашо Груев вкара 30 точки, Величкович се отчете с 19, Маринчешки добави 15. Силен мач за Левски 2014 направи новото попълнение Александър Янев, който блесна с 25 точки и 9-метрова тройка за 5 точки разлика 5 минути преди края. Контузията на Савич не е сериозна и се очаква да отшуми до няколко дни, информират от клуба.

Утре (2 октомври) от 18.00 ч. Левски ще се изправи срещу победителя от двойката Академик Пловдив/Черноморец във финала на турнира. Два часа по-рано плевенчани ще играят срещу загубилия от същия двубой за 3/4-то място в надпреварата.