Александър Дяковски: Мачове като този с Левски разкриват истинския смисъл на баскетбола

Всяка събота за два часа във всяка зала трябва да има такава атмосфера, допълни треньорът на Спартак

След изключително тежка и емоционална битка Спартак пребори Левски 2014 със 76:70. Мачът бе изключително нервен и равностоен от първата до последната секунда, като домакините бяха принудени да преодолеят липсата на Урош Величкович, който получи контузия в гърба в деня преди срещата.

Вихрено начало на Груев, Николов и Франсис изведе домакините до 20:18 след първата част. Отличните изяви на плевенчани продължиха, авансът им достигна 40:33, но десет метрова тройка на Александър Янев фиксира 40:36 на полувремето.

През второто полувреме нервите взеха връх, като и двата тима пропуснаха редица отворени стрелби, а и грешките не бяха малко. Все пак класният тим на гостите се възползва и достигна до преднина от 60:56 по средата на последната част. В този момент опитните Георгиев, Груев, Маринчешки и Савич буквално затвориха домакинския кош, а при под минута преди края, Герасим Николов буквално погреба надеждите на бившите си съотборници с две поредни тройки. В оставащите минути Савич и Франсис бяха точни от фаул линията и подпечатаха крайното 76:70.

Сашо Груев записа 21 точки, 8 борби и 4 асистенции, Милован Савич оформи впечатляващ дабъл - дабъл 19 точки и 17 борби, а Самуел Франсис добави 14 и 4 откраднати топки. Големият герой Герасим Николов се отчете с 4 тройки по пътя си към 12 точки.

"Подобни мачове разкриват истинския смисъл на баскетбола. Това е празник. За два часа всяка събота във всяка зала трябва да има такава атмосфера. Благодаря на публиката за подкрепата”, заяви треньорът на Спартак Александър Дяковски след победата пред bball.bg.

В следващия кръг плевенчани ще играят с тима на Академик (Пловдив).