Берое изненада неприятно Спартак в Плевен /Снимки/

Гостите не оставиха шанс на плевенчани, отчетоха се с 14 тройки

Берое изненада неприятно плевенския Спартак насред зала “Балканстрой” и постигна победа с 93:74. Заралии бяха изключително успешни от зоната за три точки, което се оказа и решаващо за крайния изход на мача - възпитаниците на Любомир Минчев се отчетоха с цели 14 тройки! Това бе четвъртият им успех за сезона в НБЛ, докато Спартак регистрира втората си загуба.

Гостите си осигуриха комфортен аванс още през първото полувреме. След една част игра те водеха с 6 точки разлика, а през втората четвърт добавиха още цели 20 точки към преднината си. На почивката резултатът бе 61:35. Плевенчани вдигнаха оборотите и намалиха изоставането си със 7 точки през третата част. До обрат обаче нямаше как да се стигне и Берое заслужено си тръгна с успех - 93:74.

Американците Аштън Муур и Еврик Гари вкараха съответно 24 и 23 точки за победителите. Тенчо Тенчев и Тихомир Желев пък се отчетоха с по 11.

За Спартак най-много точки реализира Димитър Маринчешки - 18. Милован Савич добави 16, Александър Груев - 15 точки.

В следващия кръг възпитаниците на Александър Дяковски ще гостуват на Балкан (Ботевград). Двубоят е на 21 ноември от 18 часа.