Спартак започна 2016-та с победа над Академик Бултекс 99

Плевенчани продължават със силното си представяне у дома

Спартак (Плевен) записа осми успех в НБЛ, надделявайки над гостуващия Академик Бултекс 99 (Пловдив) с 93:84. Така плевенчани продължават със силното си представяне у дома, като това бе пета победа за тях на собствен терен от седем домакинства до момента, информира sportal.bg. Спартак е на четвърто място в подреждането с баланс от 8-6, докато Академик е на осма позиция с 2-12.

Двата тима предложиха на зрителите в зала “Балканстрой” интригуващ и равностоен двубой, а баскетболистите на треньора Александър Дяковски стигнаха до победата след по-силно второ полувреме. Те се откъснаха напред в резултата през третата част, а в един момент от заключителната четвърт преднината им достигна 19 точки, преди да да бъдат фиксирани финалните девет - 93:84.

Цялата стартова петица на Спартак завърши с двуцифрени показатели, като най-добър бе Димитър Маринчешки, записал втори пореден “дабъл-дабъл”, този път с 20 точки и 10 борби. Самуел Франсис се включи добре от пейката с 18 точки за 24 минути, а Милован Савич се отчете с 14 точки, 9 борби и 3 асистенции.

Бошко Йовович вкара 24 точки за пловдивчани, а Никола Трайков реализира 20 в дебюта си, който бе срещу един от бившите му отбори. Александър Митрович също се представи на ниво с 16 точки, 7 борби и 2 асистенции.