Нефтохимик победи Поморие и завърза групата на Спартак

Плевенчани ще търсят задължителен успех срещу бургазлии

В мач от втория ден на турнира Pomorie cup 2016 отборът на ПФК Нефтохимик (Бургас) победи ОФК Поморие с 1:0. Единственият гол реализира Илия Димитров във 29-та минута. Така групата на Спартак се завърза и шансовете на плевенския тим да се бори за челните места в надпреварата са налице.

За целта възпитаниците на Роберт Петров ще търсят задължителна победа над бургазлии утре. Нужен им е успех с резултат 2:1 или повече, за да финишират на първото място. Ако Спартак бие с 1:0, трите отбора ще са с по 3 точки и голова разлика 1:1. По всяка вероятност тогава критерият ще са картоните.

Двубоят между Спартак и Нефтохимик е в четвъртък, 11 февруари, от 13 часа. Припомняме, че в първия си мач "синьо-белите" загубиха от Поморие с 0:1.

В другата група Лудогорец II записа две поражения - от Созопол и Несебър. Така в сблъсък помежду си "крайморските тимове" ще определят лидера, който ще се изправи срещу победителя от групата на Спартак.