Спартак загуби и от Нефтохимик в турнира "Pomorie cup 2016"

Плевенчани ще играят за 5-6 място с Лудогорец II

Спартак (Плевен) загуби и втория си двубой в груповата фаза на "Поморие Къп 2016". Плевенчани отстъпиха на Нефтохимик с 1:3 и така ще играят за 5-6 място в надпреварата срещу Лудогорец II, който е трети в другата група. Срещата между двата тима ще е на 13 февруари, събота, от 11:00 часа.

Възпитаниците на Роберт Петров се нуждаеха от задължителна победа в сблъсъка срещу "шейховете", след като в първия си мач отстъпиха на домакините от Поморие с 0:1. Впоследствие пък "поморийци" загубиха от Нефтохимик със същия резултат.

В последния мач от групата плевенчани откриха чрез Григор Долапчиев във 20-та минута, но 10 минути по-късно Стефан Недялчев изравни с глава. След почивката Нефтохимик доминираше изцяло и заслужено стигна до победата. Теодор Стефанов направи 2:1 от дузпа във 70-та минута, а Владислав Мисяк покачи на 3:1 във 84-та минута.