Ивайло Чочев с отлични 90 минути срещу Роналдо, Нани и компания

България наказа Португалия, а Кристиано ще запомни Владо Стоянов

България изненада футболния свят! Селекцията на Ивайло Петев надви с 1:0 Португалия на Кристиано Роналдо и компания пред 20 000 зрители на "Ещадио Д-р Мигаляеш Песоа" в Лейрия.

Дебютиралият за "лъвовете" Марселиньо отбеляза единственото попадение в 20-ата минута, демонстрирайки класата си и доказвайки, че има място в националния отбор. Абсолютният герой снощи обаче бе Владислав Стоянов. Футболист номер едно на България за 2014 година направи може би най-добрия мач в кариерата си. Стражът на Лудогорец отчая Роналдо, като дори му хвана за втори път дузпа в 66-ата минута. Освен това Стоянов спаси още няколко удара на Роналдо, а в третата минута реагира фамозно и срещу останалия срещу него Нани.

Отличен мач направи и плевенчанинът Ивайло Чочев. Той остана 90 минути на терена и изпълни всички поставени му от треньора Ивайло Петев задачи. По всичко личи, че рожбата на плевенския Спартак ще има все по-централна роля в националния отбор, което може само да ни радва.

Следващата контрола на България е на 29 март, когато тимът ни гостува на Македония.