Поморие засили Спартак към аматьорския футбол

Плевенчани регистрираха нова загуба през тази пролет

Отборът на Поморие надви плевенския Спартак с 1:0 в среща от XXIII кръг на първенството в „Б“ група. Със спечелените три точки домакините се утвърдиха на второто място в класирането, докато плевенчани продължават да са сред изпадащите, вече на 14-то място, и са все по-застрашени от изпадане в аматьорския футбол.

Единственото попадение в днешния двубой отбеляза Ахмед Ахмедов в 50-ата минута. В 66-та минута възптаниците на Роберт Петров, останаха с човек по-малко, след като Теодор Михайлов получи втори жълт и съответно червен картон.

В същото време Локо (Мездра), който е на две точки зад Спартак, загуби от Септември (Симитли) с 1:3, но Добруджа надви Банско като гост и излезе пред плевенчани - със същия актив точки, но с по-добра голова разлика.

На 16 април Спартак приема Ботев (Гълъбово) в Плевен, а на 23 април гостува на Локомотив (ГО). На 30 април плевенчани домакинстват на Оборище в среща от 26 кръг.