Спартак загуби първия 1/2-финален плейоф от Балкан с 16 точки разлика

В серията се играе до три победи от пет мача

Баскетболистите на Спартак загубиха първия полуфинален плейоф от шампионата на НБЛ. Плевенчани гостуваха на Балкан в Ботевград и отстъпиха с 57-73.

Домакините стартираха по-уверено и след първата четвърт водеха с 21:13. Плевенчани дадоха по-сериозен отпор през вторите 10 минути и скъсиха аванса на Балкан на шест точки. През третата четвърт имаше момент, в който Спартак изоставаше само с 4 точки, но ботевградачани заиграха по-агресивно и в последните 10 минути увеличиха още преднината си за крайното 73:57 в тяхна полза .

Спартаклии обаче ще имат шанс за поправка. Припомняме, че в серията се играе до три победи от пет мача. Следващият сблъсък между двата тима ще е в събота, 7 май, отново в "Арена Ботевград", от 19.00 ч.

Най-резултатен за Спартак в днешния мач бе Величкович с 18 точки. Франсис добави 12. Маринчешки и Николов се отчетоха с по 11 и 10, Савич - 4, Секулов - 2.