Спартак (Плевен) изкова три точки в Банско

Долапчиев отново бележи за плевенчани

Спартак (Плевен) спечели гостуването си на Банско с 2:1 в среща от 27 кръг на "Б" група.

Възпитаниците на Диян Дончев се нуждаеха от задължителни три точки в битката за спасение и ги постигнахa. Успехът изстреля плевенчани временно на 12-та позиция с 31 точки.

Двата тима пропуснаха по няколко положения през първите 45 минути на стадион "Свети Петър", за да се стигне до 35-ата минута, когато домакините изпълниха фаул и след намеса на вратаря на Спартак топката се удари в гърба на Богомил Дяков и попадна в мрежата за 1:0. Плевенчани натиснаха и в 45-ата Преслав Антонов центрира за Долапчиев, който насочи топката в мрежата за 1:1. През втората част падна и победното попадение - то бе дело на Преслав Антонов.

На 14 май плевенчани посрещат Локо (Мездра), а седем дни след това ще се изправят срещу Добруджа в Добрич. В последния 30 кръг, който ще се играе на 28 май, възпитаниците на Диян Дончев ще домакинстват на Дунав.