Плевенчанин стана Европейски шампион по триатлон

24-06-2016, 00:18

СКТ "Борислав Доков"

plevenutre.bg

15-годишният Симеон Янев представи достойно плевенския клуб "Борислав Доков"

На 18-19 юни гр. Бургас бе домакин на Европейско първенство по триатлон, в което участваха над 250 атлети от 24 страни.

Плевенският клуб по триатлон "Борислав Доков" участва с четирима свои състезатели при юноши младша възраст, които преминаха трасе от 300м. плуване, 8км. колоездене и 1,5км. бягане. 15-годишният Симеон Янев пръв преодоля трасето с общо време 25:48. След него финишира унгареца Mate Vajvoda с време 25:57 и третото място на почетната стълбичка зае отново българин – Борислав Палашев с общо време 26:57. Отличието на шампиона връчи президентът на Европейския съюз по триатлон Ренато Бертранди.

В отворения старт при мъжете треньорът Иво Илиев премина трасе от 300м. плуване, 16км. колоездене и 3км. бягане и се класира на първо място в своята възрастова група.