Дубълът на ЦСКА разби Спартак с 5:0

Двата тима ще изиграят още една проверка на 20 юли

Дублиращият състав на ЦСКА постигна гръмка победа над плевенския Спартак в контролна среща, играна в Ловеч. Възпитаниците на Стамен Белчев победиха тези на Диян Дончев с 5:0.

Георги Търтов откри резултата в 13-ата минута с глава, засичайки перфектно центриране отляво на Ангел Лясков. Милчо Ангелов покачи на 2:0 в 29-ата, разписвайки се хладнокръвно сам срещу вратаря на плевенчани след извеждащ пас на Реян Даскалов. В края на полувремето Ангелов отново бе точен, този път той порази вратата с плътен шут, възползвайки се от асистенция на Турицов. В 65-та минута Ангелов оформи своя хеттрик при бърза контра, след като получи хубав пас от Руменов. Влезлият като резерва Михаил Кулов отбеляза петия гол в срещата в 85-та минута.

За 20 юли е планирана още една проверка между двата тима.

Припомняме, че преди 20-ина дни Спартак надви първия тим на "армейците" с 1:0 в Тетевен. Победното попадение тогава реализира Григор Долапчиев.