Спартак загуби от Витоша (Бистрица)

Плевенчани записаха четвърта загуба от началото на сезона

Отборът на Витоша (Бистрица) победи Спартак (Плевен) с 1:0 в среща от осмия кръг във Втора лига.

В 8-ата минута Преслав Антонов изпусна стопроцентов гол за Спартак, а в средата на полувремето Китан Василев се възползва от 30-метрово подаване, проспано от защитата на плевенчани, овладя и сам срещу вратаря не сбърка. През втората част играчите на Витоша минаха центъра няколко пъти, но в същото време беззъбата игра на Спартак не доведе до нищо опасно пред вратата на домакините.

Това бе четвърта загуба за плевенчани от началото на сезона, с което вече са на 12-ото място в класирането с актив от 8 точки, само на пункт от зоната на изпадащите.

Следващият двубой за Спартак е на 15 октомври, тъй като предстои пауза в първенството заради мачовете на националните отбори. В 9 кръг на Втора лига спартаклии ще посрещнат в Плевен тима на Созопол.