Баскетболният Спартак загуби от Ямбол след истинска драма накрая

Плевенчани с първо поражение в първенството

Баскетболният Спартак записа първа загуба в първенството на НБЛ. След като се справиха с Левски в Плевен, възпитаниците на Александър Дяковски отстъпиха на Ямбол с 80:84 в драматичен мач. Това се случи пред 900 зрители в зала "Диана "в среща от втория кръг на кампанията.

Първата четвърт бе изцяло за домакините, които дръпнаха с 10 точки аванс - 22:12. Спартаклии обаче се взеха в ръце и до почивката намалиха разликата до точка. През втората част плевенчани вдигнаха още оборотите и напълно закономерно поведоха в резултата - преди последната четвърт Ямбол губеше с 61:66. Maчът се завърза в последните 10 минути, като към края битката вървеше точка за тока. В последната минута домакините обаче показаха по-здрава психика и имаха шанс, за да стигнат до крайното 84:80.

Сашо Груев се отчете за Спартак с 25 точки, Савич добави 18, Маринов - 16, Маринчешки - 10.