Етър победи Спартак в голово зрелище

Плевенчани отстъпиха с 4:5 на стадион "Ивайло"

Плевенският Спартак загуби с 4:5 от Етър в контрола, играна на стадион "Ивайло". Любопитното бе, че и деветте гола в мача бяха отбелязани от различни футболисти, съобщава sport-vt.com.

Още в 4-ата минута Петър Димитров със задна ножица стреля до гредата, а малко след това Илия Карапетров бе изведен, напредна и с удар покрай плонжа на вратаря откри – 1:0. В 9-ата минута пък Иван Петков находчиво прехвърли вратаря на гостите, но топката срещна напречната греда и Карапетров не можа да я довкара.

В 20-ата минута избита топка попадна у Петър Димитров, който с плътен удар през купа от играчи удвои резултата – 2:0. В следващите минути до почивката обаче гостите пренесоха играта напред и направиха пълен обрат. След центриране отдясно в 23-ата минута Стефан Христов с удар от въздуха намали. Десет минути по-късно отново той центрира и защитникът Иван Скерлев с глава засече топката в своята врата – 2:2. Удар на Цветков мина до гредата, а в 41-ата минута Пепи Димитров направи страхотен пробив, като навърза 4-5 защитници и излезе срещу вратаря,  при което поиска дузпа за събаряне, но реферът бе на друго мнение.

Силният вятър също влияеше на играта и с негова помощ в самия край на полувремето Владимир Каптиев с далечен удар изненада Акалски – 2:3. След почивката треньорът Георги Василев пусна изцяло нов състав от 11 футболисти, докато колегата му Бойко Цветков предпочете да прави смените си постепенно.

Етър имаше подчертан превес през втората част, докато гостите залагаха на контри. При една от тях удар на Преслав Антонов бе спасен от Цанков. В 60-ата минута Цветомир Тодоров бе изведен отдясно, напредна и с удар в далечния ъгъл изравни – 3:3. Само след две минути обаче Николай Велков с изстрел от 40 метра прати топката в мрежата за 3:4 и „Спартак” отново поведе.

До края обаче превесът на етърци бе тотален и двата вкарани гола бяха най-малкото. Първо Кямил с красива задна ножица стреля над гредата, а после вратарят спаси опасен удар на Тодоров. В 70-ата минута след центриране от корнер аржентинецът Гуидо Абаян, който вложи много старание в атака, с глава се разписа за 4:4. Нов удар на Кямил бе спасен от вратаря, последваха още възможности и логично в 82-ата минута изведеният отдясно Митко Плахов със силен удар донесе победата на Етър – 5:4.