Спартак безпощаден у дома! И Балкан си тръгна победен от зала "Балканстрой"

Плевенчани стигнаха до успеха след драма в последните секунди

Баскетболният Спартак спечели домакинството си на Балкан (Ботевград) с 88:83 в среща от 8 кръг на НБЛ. Резултатът в отделните части: 20-21, 24-19, 23-17, 21-26.

Спартаклии диктуваха събитията на терена през по-голямата част от времето, но особено драматични бяха последните 10 минути, в които гостите се мобилизираха и секунди преди края намалиха разликата до 1 точка. В крайна сметка плевенчани се пребориха за своето и зарадваха публиката - 88:83.

Най-резултатен за домакините днес за пореден път бе Милован Савич с 20 точки. Груев добави 16, Маринчешки се отчете с 15, Маринов реализира 12, а Коев - 11.

Това бе трети успех за възпитаниците на Сашо Дяковски през този сезон, след като от Плевен победени вече си тръгнаха тимовете на Левски и Лукойл Академик. След днешния мач Спартак събира актив от 10 точки и се изкачва на пето място в класирането.

На 10 декември плевенчани гостуват на Черно море във Варна в среща от 9 кръг.