Тихомир Иванов е атлет №3 на България за 2016 г.

Пред плевенчанина са само Мирела Демирева и Ивет Лалова

Списание "Атлетика" обяви резултатите на анкетата за "Атлет на България за 2016-а година". На първо място е класирана Мирела Демирева с 376 точки, а втората позиция заслужи Ивет Лалова с 326. Трето място в 19-ото издание на анкетата пък беше безапелационно спечелено от третия ни финалист от олимпийските игри Тихомир Иванов с 304 точки.

Плевенчанинът записа успехи в двете най-важни състезания за годината – европейско първенство и олимпийски игри, където участва във финалите.

На еврошампионата Иванов зае призовата пета позиция, а на олимпийските игри бе десети с изравнен личен рекорд 2.29. Тихомир взе бронзов медал от балканския шампионат през лятото и спечели няколко турнира в България и чужбина.

За силния сезон говорят и резултатите му. 22-годишният талант скочи на 13 състезания над 2.20, а в 8 старта има над 2.25.

В периода от 12 до 27 февруари (само за 15 дни) Иванов направи 6 състезания в зала с резултати от 2.11 до 2.22, а през лятото 10 старта с височини от 2.20 до 2.29, припомнят от изданието.