Силен Спартак нокаутира Рилски спортист в Плевен

Плевенчани победиха с 93-77

Баскетболният Спартак записа първа победа за 2017 година, след като победи Рилски Спортист с 93-77 у дома в среща от 14 кръг на НБЛ. В отделните части - 23:17, 24:18, 21:20, 25:22. Важно е да се отбележи, че това бе първи успех за плевенчани над самоковлии от близо 5 години насам.

Играчите на Спартак натрупаха добър аванс през първите 20 минути и се оттеглиха на почивката с 12 точки преднина при резултат 47-35. След това те увеличиха разликата и постигнаха много категорична и важна победа.

Най-резултатен с 24 точки за успеха бе Мартин Маринов, Димитър Маринчешки добави 18, Константин Коев - 16, Герасим Николов - 14, Михаил Танев - 12.

Спартак вече е с баланс 6 победи и 6 загуби. Следващата седмица възпитаниците на Александър Дяковски гостуват на Лукойл Академик. Двубоят е на 21 януари в Правец.