Спартак загуби с 33 точки разлика в Правец

Лукойл Академик взе реванш от плевенчани

Лукойл Академик си върна на Спартак за загубата в града на Панорамата от есента. "Студентите" надвиха плевенчани в Правец с категоричното 104-71 в среща от 15 кръг на НБЛ. В отделните части - 25:19, 25:27, 30:11, 24:14.

Възпитаниците на Александър Дяковски бяха равностойни до почивката и губеха само с 4 точки разлика - 46:50. В третата четвърт домакините вдигнаха леко оборотите, но спартаклии продължаваха да се борят мъжки. Отсъствието на ключови играчи като Груев и Савич обаче си каза думата и в крайна сметка "студентите" дръпнаха в резултата, за да стигнат до крайното 104:71.

Най-резултатен с 26 точки за Спартак бе Димитър Маринчешки, Мартин Маринов добави 20, Танев - 10, Дудев и Николов по 5.

Плевенският тим вече е с баланс 6 победи и 7 загуби. Следващата седмица Спартак е домакин на Академик Бултекс (Пловдив). Двубоят е на 28 януари от 18.00 часа в зала "Балканстрой".