Ивайло Чочев вкара на Джиджи Буфон навръх 24-ия си рожден ден (Видео)

Палермо обаче загуби от Ювентус в Торино

Ивайло Чочев продължава със силните си игри в Италия. Плевенчанинът започна пореден мач като титуляр и се разписа за втори пореден път. Попадението му този път бе във вратата на самия Джанлуиджи Буфон!

Лидерът в Серия А Ювентус обаче очаквано разгроми Палермо като домакин с 4:1 в двубой от 25-ия кръг и увеличи аванса си на върха в класирането временно на 10 точки пред втория Рома. Чочев прониза Буфон в 93-ата минута, засичайки с глава центриране от корнер и така направи загубата за своя тим по-лека. Любопитното е, че родният национал днес става 24 години, а попадението му във вратата на Юве падна минути преди да ги навърши, което със сигурност е един прекрасен подарък.

Положението на Палермо в италианското първенство обаче става по-тежко, тъй като тимът е в зоната на изпадащите на цели осем точки от спасителния бряг.