Голям Спартак удари Берое и прати серията в трети мач

Плевенчани спечелиха с 93:92

Спартак (Плевен) се справи със старозагорци и изравни серията след успех с точки разлика при финалното 93-92. Така четвъртфиналната серия остава да се решава в Стара Загора на 2 май, информират от НБЛ.

Мачът започна по-добре за тима на Любомир Минчев, който бързо поведе след серия 6-0. Отговорът на домакините не закъсня и Мартин Маринов започна да наказва съперника си с успешна стрелба зад дъгата. Така плевенчани взеха първата четвърт с 10 точки разлика за 33-23. Със съюата разлика обаче страозагорци измъкнаха втората четвърт и на полувремето резултатът бе изравнен при 54-54.

Малко преди края на третия период обаче играта бе прекъсната поради токов удар, а след подновяването и гостите от Стара Загора показаха характер и намалиха пасива си на 4 точки при 75-79.

През последната десетка доамкините показаха колеблива игра,а гостите се възползваха и малко преди края бяха на точка от съперника си. Грешка обаче на Шейн Гибсън костваше загубата на старозарци. Така плевенчани се поздравиха с успех при крайното 93-92.

Беройци имаха значително предимство в подкошието за 48-24. Същата бе ситуацията и при борбата в нападение, където успяха да отбележат общо 25 точки, а домакините само 13. При бързата атака обаче момчетата на Александър Дяковски имаха аванс от 3 точки за 12-9. Резервните състезатели на Любомир Минчев се отчетоха с цели 39 точки, а тези на плевенчани с едва 12.

Домакините успяха да отбележат и общо 17 тройки от 32 опита срещу 8 от 25 за беройци.

За победителите над всички с дабъл-дабъл от 23 точки и 10 борби бе Димитър Маринчешки. След него с 21 точки се разписа Мартин Маринов, а с 18 и 7 борби се отчете Милован Савич. С дабъл-дабъл от 11 точки и 11 борби приключи и Милен Дудев. Герасим Николов също добави 11 точки.