Безпомощен Спартак загуби от Банско и почти сигурно изпада

Плевенчани допуснаха изненадващо поражение, a остават само три кръга

Безпомощен Спартак загуби от Банско с 1:3 насред Плевен в среща от 27 кръг на Втора лига. Банскалии, които бяха считани за сигурен аутсайдер, поведоха с 2:0 на полувремето след голове на Кирев в 5-ата и Фикийн в 44-ата. Чакъров върна Спартак в мача с попадение в 60-ата минута, но само седем по-късно гостите реализираха за 3:1 чрез Чепилов.

След поредната си загуба Спартак почти сигурно изпада в аматьорския футбол. Към момента тимът е в зоната на изпадащите - на 14-то място с 27 точки и е на 6 пункта от спасителния бряг, където са Ботев (Гълъбово) и Оборище (на 11-то и 12-то място вече с по 33 точки). Пред плевенския тим е и ЦСКА 2, също изпадащ, с 30 точки, но "армейците" са и с мач по-малко.

На 13 май Спартак гостува на последния в класирането Левски (Карлово) в двубой от 28 кръг. Седмица по-късно, на 20 май, футболистите на Александър Георгиев посрещат Оборище. В последния 30 кръг плевенчани гостуват на Лудогорец 2 в Разград.