ОУ "Максим Горки" – Левски представи област Плевен на Републиканското състезание "Млад огнеборец“

Надпреварата беше между достойни противници, които демонстрираха сили, знание и възможности за справяне с препятствията

През двата състезателни дни на XVIII Републикански състезания на младежките противопожарни отряди „Млад огнеборец – Албена 2017” г.  учениците показаха завиден спортен дух и много добри технически умения. Надпреварата беше между достойни противници, които демонстрираха сили, знание и възможности за справяне с препятствията.

Област Плевен бе представена от ОУ "Максим Горки" - Левски. Младите огнеборци завършиха на 21-во място в комплексното класиране (от 28 отбора).

В комплексното класиране купата спечели отрядът на СУ "Д-р Петър Берон", гр. Свиленград. Младите огнеборци от ОУ "Никола Икономов", гр. Разград заслужено взеха сребърните медали. Трето място зае отрядът от ОУ "Иван Хаджийски", град Троян.

Всички деца, участвали в състезанията получиха информационни пакети от Представителството на ЕК в  България, посветени на 10 години от членството на страната ни в ЕС.