Силен старт за плевенските огнеборци на международния турнир за купа "Одесос"

Отборът на РДПБЗН - Плевен се отчете с отборно четвърто място и двама полуфиналисти в първия ден

Както вече писахме, плевенските огнеборци участват в четвъртото издание на международния клубен турнир по пожароприложен спорт за купа "Одесос". Надпреварата се провежда на стадион “Локомотив", като тази година за призовите места спорят мъжки клубни тимове от Молдова, Чехия, Румъния и България, както и 3 женски от България и Чехия.

Турнирът започна днес с дисциплината "Изкачване с щурмова стълба", където отборът на РДПБЗН - Плевен се нареди на четвърто място. Първи се класираха Молдова, втори - Стара Загора, трети - Бургас. Зад плевенчани останаха Факултет ПБЗН, Варна и ТУ Острава.

Последва официален финал, в който участваха състезателите с най-добрите 8 времена и финал за купата на директора на РДПБЗН - Варна.

На официалния финал класирането оглави Юрий Казак от Молдова, следван от сънародника си Сергей Калашников. Трети се нареди Християн Христов от Стара Загора.

За купата на директора на РДПБЗН - Варна Плевен се отчете с двама полуфиналисти - Даниел Богданов и Борислав Ангелов.

Надпреварата продължава в сряда с дисциплините "100-метрова пътека с препятствия" и "Пожарна щафета 4×100 метра".