Емил Велев и Румил Жотев дебютираха със загуба начело на Спартак

15-10-2017, 23:15

plevenutre.bg

Тандемът Жотев - Велев дебютира начело на Спартак във Видин

Плевенчани се отдалечиха още от първото място

Плевенският Спартак, воден за първи път от тандема Емил Велев – Румил Жотев, загуби дербито на X кръг на Северозападната Трета лига с Бдин във Видин с 0:1, информира sportal.bg. Единственото попадение реализира Тодор Тодоров в 23-ата минута. Полузащитникът овладя топката вдясно на ъгъла на наказателното поле, напредна малко и с прецизен фалцов удар с левия крак преодоля Димитър Пантев

През целия двубой плевенчани имаха превес във владеенето на топката, но до чисто голово положение така и не достигнаха. След почивката заиграха по-бързо, но постоянните им центрирания не доведоха до нищо.

Домакините заложиха на по-затворена тактика, разчитайки на контраатаки. Вратарят и защитата им се справиха отлично, а в 70-ата минута Красен Каравелов пропусна да вкара втори гол. Така плевенчани се отдалечиха още от първото място.