Шампионско посрещане за Ивет Горанова!

Олимпийският път ще е труден, но той отдавна е поставен за цел пред екипа на Ивет

Шампионско посрещане за Ивет Горанова организираха от КБИ "Петромакс" - Плевен!

Както вече Plevenutre.bg писа, талантливата плевенчанка постигна голям успех за българското карате и стана първата девойка, играла финал на Световно първенство за юниори. Ивет стана вицесветовен шампион в своята категория Junior Kumite Female - 59 kg. след като постигна пет победи, а във финалната битка загуби със съдийско решение от представителка на Люксембург след равенство 0:0 в игровото време.

Среброто на Ивет Горанова е първи спечелен медал за България от 2007 година насам от WKF Световни първенства по карате!

В началото на тази година президентът на КБИ "Петромакс" - Плевен сенсей Русалин Русалинов, който е и вицепрезидент БНФК, изрази вяра, че Ивет Горанова ще спечели медал от Олимпиадата в Токио през 2020 г. Олимпийският път ще е труден, но той отдавна е поставен за цел пред екипа на Ивет.