Спартак се държа достойно срещу лидера

Плевенчани играха силно, но загубиха

Баскетболният Спартак се държа достойно срещу лидера Рилски спортист, но записа 12-ата си загуба в мъжкия шампионат на България. Самоковлии се наложиха със 105-89 в среща от 13 кръг на кампанията, провела се в зала "Балканстрой".

Мачът не започна добре за Рилски спортист, тъй като в първите минути на двубоя домакините от Спартак демонстрираха отличен мерник от далечно разстояние и набързо поведоха в резултата. Все пак Рилецо изравни и обърна нещата в своя полза, но липса на концентрация при играта в защита на самоковци позволи на плевенчани да вземат първата четвърт с 30- 29.
През вторите десет минути обаче играчите на Людмил Хаджисотиров коригираха играта си и не само изравниха, но в средата на частта вече водеха с двуцифрен точков актив. Той се запази и до голямата почивка, която дойде при 46- 63 в полза на Рилски.
След почивката играчите на Сашо Дяковски направиха всичко по силите си, за да се върнат в мача, но самоковци не позовлиха това да се случи и спечелиха двубоя с 89- 105.

За Спартак с 31 точки се отчете Николай Маринов, 18 добави Герасим Николов, а 16 реализира Милен Дудев.

Рилски спортист има 9 победи и 3 загуби и са в челото на класирането, докато плевенчани остават последни.

В следващия кръг Спартак гостува на Балкан.