Достоен Спартак загуби от Левски Лукойл

Баскетболистите на Константин Папазов се наложиха над плевенчани със 104-80

Левски Лукойл записа очаквана победа при гостуването си на Спартак Плевен в среща от мъжкото първенство. Баскетболистите на Константин Папазов се наложиха над своя съперник със 104-80 в изпълнената почти до краен предел зала "Балканстрой".

Домакините се държаха много равностойно през първото полувреме, но след това столичният тим взе инициативата и спечели убедително. Спартак отново показа много точен мерник от далечно разстояние, като отбеляза 15 тройки (10 през първото полувреме) срещу 9 за опонента си, пише bgbasket.com.

След този мач Спартак продължава да е на дъното в класирането само с една победа от 19 мача, докато съперникът им е с баланс 14-5.

В следващия кръг Спартак Плевен приема Рилски спортист, докато Левски Лукойл е домакин на Берое.