Плевенчанката Пламена Рачева с гол при победа на националките в турнира на УЕФА

Лагерът и мачовете са част от подготовката на тима за Европейското първенство за девойки до 17 години през 2019 година

Националният отбор на България за девойки до 16 г. започна с категорична победа участието си в четиристранния международен приятелски турнир за развитие на УЕФА. Възпитаничките на Троян Радулов надиграха домакините от Литва с 5:0 след голове на плевенчанката Пламена Рачева, Яна Йорданова, Наска Бончева, Йоана Георгиева и Ванеса Стойчева. Сред резервите беше друга възпитаничка на ФК Гунди (Плевен) - Йоана Атанасова.

Следващият съперник на България е Естония. Двубоят ще се проведе на 11 април, сряда от 11:00 часа.

Лагерът и мачовете са част от подготовката на тима за Европейското първенство за девойки до 17 години през 2019 година, което ще се проведе в България.

Форматът на турнира е с 8 участника, а отборът ни получава гарантирано участие във финалната фаза, тъй като е представител на страната домакин.