Националките с втора победа в Литва, две плевенчанки в титулярния състав

Възпитаничките на ФК Гунди (Плевен) Пламена Рачева и Йоана Атанасова с принос за успеха

Националният отбор на България за девойки до 16 г. постигна втора победа при участието си в четиристранния международен приятелски турнир за развитие на УЕФА, надигравайки Естония с 3:0. Головете за тима на Троян Радулов вкараха Илийчева и Димитрова, а Еек от Естония си отбеляза автогол.

Възпитаничките на ФК Гунди (Плевен) Пламена Рачева и Йоана Атанасова бяха в титулярния състав.

Първо полувреме

България поведе в резултата в 15-ата минута. Габриела Христова изпрати остра топка към далечната греда, където защитничката на Естония Еек не успя да се ориентира и порази своята врата.

Шест минути по-късно нашият отбор удвои резултата. Габриела Христова центрира от ъглов удар, топката бе избита от естонската защита, но попадна в краката на капитанката Гергана Илийчева, която се разписа с премерен удар от границата на наказателното поле.

Второ полувреме

На полувремето бяха извършени осем смени, като от титулярките останаха само Пламена Рачева, Яна Динева и Розвигора Георгиева.

В 63-ата минута „лъвиците“ вкараха трети гол. Голът падна след отлична солова акция на Кристияна Димитрова, която пое топката около централната линия, надбяга естонската защита и хладнокръвно преодоля излязлата вратарка.