Невяна Владинова на косъм от медала на лента в Ташкент (Видео)

Приключи надпреварата за световната купа в Ташкент

С финалите на уредите приключи надпреварата при индивидуалните гимнастички на Световната купа в Ташкент. За България участваха Невяна Владинова и Боряна Калейн.

В днешните финали Боряна Калейн изигра много силно своя обръч и оценка от 18.950 и оценка за трудност 10.500 грабна бронзовия медал. Шампионка на обръч стана рускинята Александра Солдатова с 19.900 точки, която спечели и титлата в многобоя. Втора е Линой Ашрам (Израел) с 19.400 точки.

Другата българка Невяна Владинова допусна грешки в изпълнението си на финала на топка и остана осма с 16.150 точки. Златният медал завоюва Александра Солдатова с 19.600 точки.

Във финала на бухалки участваше Невяна Владинова изигра много сложните си бухалки с някои неточности и с оценка от 17.300 се класира на 6-то място.

На лента Неви остана на косъм от медала и се класира 4-та. Тя допусна едно заплитане, което я лиши от медал, но като цяло успя да представи много сложната си лента добре.

Боряна Калейн допусна много груби грешки във финала на лента и с оценка от 13.100 остана на 8-мо място.

Всичките 4 златни медала на уредите завоюва рускинята Александра Солдатова (19.900 на обръч, 19.600 точки на топка, 18.000 на бухалки и 18.300 точки на лента). Линой Ашрам спечели три сребърни медала във финалите - на обръч, топка и лента, представителката на домакините от Узбекистан Сабина Ташкенбаева спечели сребърен медал във финала на бухалки. Екатерина Селезньова от Русия спечели два бронзови медала във финалите на топка и лента, а нашата Боряна - бронз на обръч.

Вчера в многобоя Невяна Владинова завърши на шесто място в многобоя, а Боряна Калейн е девета. Владинова събра сбор от 76.700 точки, а Боряна Калейн има 66.600. Победителка стана рускинята Александра Солдатова със 77.050 точки, а след нея се наредиха Линой Ашрам (Израел) със 73.100 точки и Екатерина Селезньова (Русия) със 71.550 точки. Солдатова получи най-високи оценки за четирите си изпълнения - 19.700 на обръч, 19.200 на топка, 19.500 на бухалки и 18.650 на лента. На турнира в Ташкент участваха 24 гимнастички.