Чочев бележи за Палермо, тимът ще се бори за място в елита (Видео)

Отборът на плевенчанина завърши с победа сезона в Серия "Б", но не успя да спечели директна промоция

Отборът на Палермо завърши с победа сезона в Серия "Б", но не успя да спечели директна промоция за елита. Тимът постигна успех с 2:0 при гостуването си на "Салернитана" от 42-ия кръг, съобщава btvnovinite.bg

Българският национал Ивайло Чочев започна като титуляр за гостите и отбеляза първото попадение в края на първото полувреме. Четири минути преди края Антонио Ла Гумина направи 2:0. Плевенчанинът беше сменен в 74-ата минута.

Палермо завършва на четвърто място в класирането със 71 точки и ще играе в плейофите за място в Серия "А".
На трета позиция е Фрозиноне, който направи 2:2 у дома с "Фоджа".

Така Фрозиноне и Палермо чакат на полуфиналните плейофи победителите от двойките Бари - Читадела и Венеция - Перуджа. Мачовете са на 29/30 май и 2/3 юни.

Първите два отбора в подреждането печелят директна промоция за Серия "А". Това са Емполи и Парма.