Завършиха свободните тренировки и квалификациите край Плевен

92 състезатели от България, Сърбия, Македония, Румъния, Естония , Русия и Чехия участват в различните класове

На летищен комплекс "Долна Митрополия" край Плевен завършиха свободните тренировки и квалификациите за място от 5-ия кръг на BMU Европейски шампионат по мотоциклетизъм на писта и 3-и кръг на Европейския шампионат по СуперМото. Надпреварите са в памет на големия приятел на мотоциклетния спорт – Димитър Калчев. 92 състезатели от България, Сърбия, Македония, Румъния, Естония , Русия и Чехия участват в различните класове.

Ето и пилотите с най-бързи времена от квалификациите :

Клас SP125 : Християн Бузалкоски  ( Априля)– 1:55.132 минути
Клас Formula 600 : Тодор Меченски – 1:40.274 минути ( България, Ви Тек Рейсинг,Ямаха)
Клас SuperSport 600  : Йонел Паскота – 1:35.821 минути ( Румъния, Ямаха)
Клас SuperBike 1000 : Мартин Чой – 1:32.570 минути ( България, ЕКО BMW рейсинг тим, BMW)
Клас Formula 1000 : Бойко Божинов – 1:36.003 минути ( България, Зедмото, BMW)

Много оспорвано и интересно състезание очаква феновете на мотоциклетния спорт, които ще дойдат в неделния ден на пистата, защото битката за първото място в "кралския" клас се очаква с огромен интерес. Трима пилоти – Мартин Чой , Ангел Караньотов ( O.D рейсинг, Дукати) и Роберт Мурешан ( Румъния, Дукати) ще застанат на стартовата решетка и със сигурност до края на надпреварата в SuperBike няма да е ясен победителят.

СуперМото- квалификация за място. Най-бързите в отделните класове :

SM 65 – Живко Иванов – 1:41.694 минути ( България,Панчо рейсинг тим, КТМ)
SM 85- Виктор Нейчев- 1:32.6 минути ( България, Еър макс рейсинг, КТМ)
S 3 – Майкъл Иванов – 1:27.972 минути ( България, НСА Моторспорт,КТМ)
OPEN – Александър Георгиев – 1:24.821 ( България, МСК Плевен, КТМ)

Клас Скутери ( Републиканско първенство ):

Победител в квалификацията – Иво Михайлов- 0:48.813 минути ( МСК Плевен, Пиаджо)

Утре от 10:30 часа е официалното откриване на Гран При България, а след него са и състезанията във всички класове. Входът за публика е безплатен.