Силен старт за плевенските огнеборци на Републиканския преглед във Варна

Четвърто място във временното класиране за плевенчани след дисциплината "Изкачване на щурмува стълба"

Във Варна започна 46-ят Републикански преглед по пожароприложен спорт. На стадион "Локомотив" уменията си в състезанията показват отборите на РДПБЗН - Плевен и колегите им от други области на страната.

Надпреварата се провежда в четири дисциплини, като днес се състоя първата от тях - изкачването на щурмува стълба. Отборът на РДПБЗН - Плевен завърши на четвърто място и бе на косъм от бронзовото отличие. Лидерската позиция в първия ден заеха старозагорските огнеборци, а тройката допълниха Пловдив и Бургас.

В утрешния ден Републикански преглед по пожароприложен спорт ще продължи със състезанието на 100-метрова пътека. Сериозна битка ще има и в дисциплините "Щафета 4 по 100 метра с препятствия" и "Бойно разгръщане от мотопомпа". Тогава ще е ясно и комплексното класиране.

Силно дамско присъствие и сребърен медал за Плевен от международния турнир за купата "Одесос"!