Силно представяне на плевенски таланти на Регионалното по тенис до 10 г. в Троян

В турнира участваха клубове от Троян, Плевен, Велико Търново, Дряново и Габрово

Станислав Косев (ТК „Кристи", Дряново) и Валерия Гърневска (ТК „Българов", Габрово) спечелиха регионалното първенство по тенис за деца до 10 г. в Троян през уикенда. Надпреварата бе от програмата „Тенисът – спорт за всички" на Българска федерация по тенис и Министерството на младежта и спорта и се проведе на кортовете на ТК „Троян СТК".
Станислав Косев (ТК „Кристи", Дряново) стана първи при момчетата с победа на финала над Цветомир Косев (ТК „Барс", Велико Търново) с 4:0. Виктор Боев (ТК „Плевен-ПСК") спечели мача за трето място срещу Николай Акимов (ТК „Плевен 90") с 4:2.

7-те участника при момчетата бяха разделени в две групи и играха всеки срещу всеки.

Валерия Гърневска (ТК „Българов", Габрово) стана първа при момичетата. На финала тя надигра с 4:1 Елена Чолакова (ТК „Плевен 90"). Трета завърши Ивелина Христова (ТК „Кристи", Дряново), спечелила мача срещу Александра Йорданова (ТК „Барс", Велико Търново) с 4:2. На полуфиналите Чолакова надигра Христова с 4:2, а Гърневска се наложи с 4:1 над Йорданова. Преди това Чолакова и Йорданова спечелиха квалификационните групи.

В турнира участваха клубове от Троян, Плевен, Велико Търново, Дряново и Габрово.